Bir Gerilim Filmi : Obradoviç’in Sözleşmesi

obradovic

Galiba boşuna endişeleniyoruz.

Sezon başında çoğu insan, lafı geçtiğinde “Final Four” için “Abi zor iş!” diyordu ve bunu söylerken yüzde yüz haklıydılar.

Şimdi neşe içinde son sekize koşuyorsak ve Final Four olsa da olmasa da büyük bir iş başarıldığı konusunda hepimiz hemfikirsek, icra makamında bulunanlar da bu sinerjiden mutlaka ilham almışlardır. Ve belki de Obradoviç’in sözleşmesi şimdiden prensipte yenilenmiştir.

* * * * * *

Peki o zaman gerilim bunun neresinde?

31 yaşında baş antrenörlüğe başlamış; Partizan, Badalona, Real Madrid, Benetton Treviso ve Panathinaikos’ta (yarısı sonuncuda olmak üzere) 22 yılı devirmiş ve bu kariyeri yaparken neredeyse kazanılmadık kupa bırakmamış bir hocanın sözleşmesi için neden endişeleniyoruz?

Cevabı basit.

“Obradoviç’in kontratı konusunda ‘Fenerbahçe Klasikleri’ devreye girer mi?” sorusu, beynimizi tornavidayla kurcalıyor.

* * * * * *

Ezeli rakibine Avrupa Şampiyonluğu kaptıran kadın basketbol takımının maçlarına yedi göbek yönetim kadrosuyla gidilirken, erkek basketbola selam verilmemesi tedirgin ediyor.

“Ha bugün ha yarın ‘Obradoviç camiada çok seviliyor. Boku çıktı bu işin’ kıskançlığı devreye girecek” endişesi korkutuyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı’na ve Yönetim Kurulu’na yakın durmaktan asla vazgeçemeyen bilindik tiplerin medyadaki ve tribündeki saygılı (?) mesafesi sinir bozuyor.

Bir dönem kulübün içinde cirit atan sumocu müsveddesi tiplerin ve ağlak babalarının her fırsatta “Hoca komisyoncu” diye gıybet atı koşturması tiksindiriyor.

* * * * * *

Aslında manzara bu kadar açıkken Ülker’in, değil basketbola bakan karar kadrosu, bakkal rafındaki çikolatası bile dile gelip “Ulan orada Obradoviç dururken kiminle sözleşme yapacağız? Halil Üner’le mi?” der ama burası Fenerbahçe, burada her şey mümkün!

Ve biz son 17 senedir “Olmaz” dediğimiz o kadar çok şeye şahit yazıldık ki Obradoviç ve sözleşme kelimeleri yan yana gelince “Aman!” diyoruz, amanı bilir misin?

Barış EYMEN

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s