Lütfi Arıboğan Fenerbahçe’ye Gelir mi?

03

Sokaktan herhangi bir Fenerbahçeliyi çevirip “Lütfi Arıboğan hakkında ne düşünüyorsun?” diye sorsanız, alacağınız cevapları ben buraya ulu orta yazamam. Ahlaka mugayır olur…

Kaldı ki hasbelkader bu yazıyı görenler bile başlığı okur okumaz, tanışıklık seviyemize göre değişecek şekilde ebemi ya da anamı işin içine karıştırıp “Yok daha neler” demeye getireceklerdir.

Halbuki Lütfi Arıboğan’ın kendisi değil ama Basketbol Federasyonu Başkanlık seçimlerinde onu destekleyen birisi, geçenlerde Fenerbahçe-Galatasaray kadın basketbol maçında tribündeydi. Hem de öyle böyle değil, Mahmut Uslu’nun hemen arkasında.

Eğer edebî bir yazı karalayacak yeteneğim olsa, “Fenerbahçe’nin de karanlık dehlizleri var ve buralarda dolaşan adamlara akıl sır erdirmek kolay değildir” yazardım.

Neyse ki bu konuda kifayetsiz kalıyorum da düpedüz sormaktan başka bir şey aklıma gelmiyor:
“Allah aşkına, federasyon seçimlerinde Lütfi Arıboğan için çalışan Nedim Karakaş’ın o salonda, yöneticilerin yanında ne işi var?”

Fenerbahçe basketbolunda, hem de oldukça önemli bir görevdeyken, neden sessiz sedasız el çektirildiğini falan sorgulamıyorum. Bilen biliyor zaten.

Ama hakikaten çok merak ediyorum.

“Fenerbahçeliler aylar boyunca ‘adeta işkence görürken’ bir kenardan izlemekle yetinmeyip, katman kademe organize eden adamların federasyon başkanlığı için ter dökmüş bir adamın Fenerbahçe yöneticilerinin arkasında ne işi var?”

Oyunun kendisi güzel, we love this game, eyvallah.

Böyle bir hocamız olması çok daha güzel #ObradoviçinAskerleriyiz, evvelallah…

Lâkin o güzelliklerin yanında bu sineklerin küçük olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Burası Fenerbahçe. Her şeyin tepetaklak olması bir göz açıp kapamaya bakar. Ve o göz hareketleri de genellikle bu tipler ortada dolanırken gerçekleşir.

Aman diyeyim! Amanı bilir misin?

Barış EYMEN

nedimkarakas

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s